Kolejne sukcesy naszych uczniów!

Aż 5 prac uczniów szkół z terenu gminy Chełm Śląski będzie reprezentowało Powiat Bieruńsko – Lędziński w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”. To już XII edycja tego konkursu, którego organizatorem jest Komenda Główna PSP. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem bezpieczeństwa, uświadomienie istnienia różnego rodzaju niebezpieczeństw oraz wypracowanie umiejętności odpowiedniego zachowania w sytuacji zagrożenia. Konkurs ma również promować działalność służb ratowniczych a szczególnie straży pożarnej, która wyjeżdża do wszelkiego rodzaju wezwań dotyczących wypadków drogowych, pożarów czy klęsk żywiołowych.

W konkursie mogły wziąć udział osoby w przedziale wiekowym 6 – 16 lat. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: młodsza 6-8 lat, średnia 9 – 12 lat, starsza 13 – 16 lat, oraz uczniowie niepełnosprawni. Do etapu gminnego wpłynęło 48 prac, z których 10 komisja przekazała do etapu powiatowego. Na poziomie powiatu w grupie młodszej doceniono prace uczniów z SP nr 1: Aurelii Porady, Adama Pyrczka i Klaudii Jaromin a w grupie starszej – uczennic Gimnazjum: Izabeli Walusiak i Magdaleny Buchty.

Każdy sukces naszych uczniów bardzo mnie cieszy, ponieważ świadczy o dużych możliwościach naszych młodych mieszkańców ale również o wspaniałej pracy nauczycieli, którzy te możliwości wspierają i rozwijają. Myślę, że inspiracji dla pomysłów w tym konkursie dostarczyli też członkowie naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, których działalność w naszej społeczności wysoko sobie cenimy – podsumowuje Wójt Gminy Stanisław Jagoda.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dla uczniów, których prace trafiły do etapu wojewódzkiego Wójt przewidział nagrody.

STAROSTWO POWIATOWE

Obywatel

 

CEIDG

NARODOWE SIŁY REZERWOWE

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Biznes.gov.pl

Klauzula informacyjna dla interesantów Urzędu Gminy w Chełmie Śląskim (RODO) rozwiń
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.