Gmina Chełm Śląski zrealizowała projekt pn. "Budowa OZE na terenie Gminy Chełm Śląski"
nr FESL.10.06-IZ.01-0842/23 realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet 10 "Fundusze europejskie na transformację" Działanie 10.06 "Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii".
W ramach ww. projektu dla budynków Urzędu Gminy przy ul. Konarskiego 2 oraz budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Śląskiej 12 oraz budynku wielofunkcyjnego przy ul. Techników 18 wybudowano jednostki wytwarzania źródeł ciepła oraz zmodernizowano jednostki wytwarzania energii elektrycznej, które zostały dodatkowo rozbudowane o magazyny energii elektrycznej.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie